رفتن به محتوای اصلی
تعمیر پرینترهای اپسون P50

تعمیر پرینترهای اپسون p50

تعمیر پرینترهای اپسون p50

 

پرینترهای اپسون p50 از سری پرینتر های جوهر افشان حرفه ای اپسون میباشد که به طور اختصاصی به منظور استفاده برای چاپ تصاویردر سایزA4، پروژه های گرافیکی مورد استفاده قرار میگیرد.

عکس‌ها ودارای کیفیت چاپdpi1440*5760 میباشد

این مدل جدید تراز مدلt50میباشدتمامی ویژگی‌های مثبت و خوب این پرینتر را در خود جای داده به منظور استفاده در خانه طراحی شده است .

قابلیت چاپ بر روی cd و DVD ، قابلیت چاپ pvcچاپ با سرعت بالا و وجود ۶ کارتریج مجزای رنگ قابلیت استفاده با کاتریج قابل شارژ و تانک جوهر مورد استقبال فراوانی قرار گرفته است .

این چاپگر را به انتخابی مناسب برای افرادی که نیازمند به پرینتری خانگی برای چاپ عکس‌های خود در سطحی بالاتر هستندتبدیل کرده است.پرینتر اپسون p50

دارای قابلیت چاپ بدون حاشیه (Borderless)،

دارای ۹۰ نازل برای هر رنگ،دارای قابلیت پردازش مناسب عکس های پرتره،

دارای قابلیت بر طرف نمودن قرمزی چشم در هنگام چاپ وهزینه بسیار پایین قطعات و مواد مصرفی, ارزان بودن قطعات میکانیکی از مزیت این پرینتر میباشد وهزینه بسیار پایین تعمیرات پرینتر اپسون p50می باشد.

طریقه استفاده از کاتریج قابل شارژپرینتراپسونp50

تعمیر پرینترهای اپسون p50

تعمیر پرینترهای اپسون p50

کاتریج قابل شارژp50

در کاتریج قابل شارژ اپسون p50 دارای ۲ عدد سوراخ می باشد.

یکی از این سوراخ ها که همیشه با رنگ خود کاتریج مشخص میشود.

برای جوهر ریختن و سوراخ دیگر برای هوا کشیدن می باشد که در اکثر کاتریج های قابل شارژ اپسون دارای درپوش سفید میباشد.

باید توجه کرد که در موقع استفاده از ان درپوش سفید باید برداشته شود ودر صورت روشن بودن چراغ قطره پرینتر اپسون p50 فقط در اوردن کاتریج ودوباره جا زدن کاتریج باعث خاموش شدن چراغ قطره میشود.

در صورت ریختن جوهر بر روی کاغذ باید به این نکته اشاره کرد که جوهر بیش از اندازه در داخل کاتریج پر شده است و به این نکته باید توجه کرد که موقع جوهر ریختن باید ۸۰درصد پر شود.

طریقه استفاده از تانک جوهر در پرینتراپسونp50

مخزن پرینتر اپسون p50

در مخزن پرینتر های اپسون p50 دارای ۲ قسمت میباشد.

یک درپوش کوچک ویک درپوش بزرگ که موقع جوهر ریختن باید از درپوش بزرگ استفاده کرد و نقش درپوش کوچک برای هوا کشیدن میباشد.

باید توجه داشت که درموقع نصب وچاپ درپوش کوچک باید باز باشد

اکثر موارد که در زمان چاپ قطره جوهر بر روی پرینت می افتد باید به این نکته توجه داشت که جداره پشتی مخزن که همان درپوش کوچک میباشد بیش تر از ۳ سانت جوهر نداشته باشد.

در صورتی که جداره کوچک مخزن بیش تر از ۳ سانت جوهر داشت .

تنها کاری که نیاز به انجام هست درپوش های کوچک و بزرگ مخزن بسته شود وبعد از بسته شدن مخزن جوهر را به سمت در پوش بزرگ کج کنید جوهر از قسمت کوچک به طرف بزرگ تر هدایت شود.

بعد از خالی شدن مخزن دوباره به حالت قبل برگردانید و درپوش کوچک مخزن را باز کنید.

وبه این نکته توجه کنید که مخزن جوهر اپسون p50 باید همیشه روی یک میز و هم سطح دستگاه باشد نه بالاتر ونه پایین تر باشد.

زمان روشن شدن چراغ قطره اپسونp50

تنها با فشار دادن چراغ  قطره قسمت کاتریج دستگاه به سمت وسط پرینتر حرکت میکند وبا فلشی که در وسط پرینتر اپسون p50 قرار دارد نشان میدهد.

انقدر دکمه چراغ قطره را پشت سر هم فشار دهید که به ترتیب بعد از نشان دادن رنگ ها باید برگردد .

قسمت سمت راست دستگاه همان جایی که باید کاترج عوض شود چون چیپ کاتریج پرینتر اپسون p50 اتو ریست میباشد.

دیگر نیازی به تعویض ندارد و تنها با فشار دادن میکرو دکمه ای که روی کاتریج مخزن وجود دارد وبه مدت ۳ ثانیه باید فشار دهید و بعد از ان میکرو دکمه را ول کنید وفقط یک بار چراغ قطره را فشار دهید. چراغ قطره خاموش میشود.

مواردی که در سرویس و نگهداری دستگاه های جوهرافشان epson:

تعمیر پرینترهای اپسون p50

تعمیر پرینترهای اپسون p50

تعمیر پرینترهای اپسون p50

تعمیر پرینترهای اپسون p50

تعمیر پرینترهای اپسون p50

تعمیر پرینترهای اپسون p50

دستگاههای جوهر افشان epson p50 به واسطه استفاده از جوهر در فناوری چاپشان دارای کیفیت بسیار زیادی می باشند،لذا از سوی دیگر جوهر استفاده شده در این دستگا ها پس از مدتی استفاده نکردن خشک شده و باعث گرفتگی هد دستگاه می شود( هد دستگاه های جوهرافشان دارای نازل می باشند برای چاپ کردن )و  فرایند چاپ کردن را با مشکل روبرو میکنند.

 

مواردی که برای سرویس و نگهداری دستگاه epson p50 باید رعلیت شود به اختصار در زیر درباره آنها صحبت خواهیم کرد :

 

۱- به صورت مداوم باید از دستگاه epson p50 استفاده شود و حداقل هر سه روز یکبار باید از آن پرینت گرفته شود.

 

۲-استفاده از جوهرهای مرغوب و اورجینال.

 

۳- اگر از جوهرهای لیتری استفاده می کنید پس از باز کردن درب جوهر و گذاشتن حداکثر ۶ ماه از عمر جوهر،جوهرها دیگر قابل استفاده نمی باشند و باید آنها را دور ریخت.

 

۴- یونیت پارک یا همان محلی که هد دستگاه epson p50 در زمان خاموش بودن در آنجا قرار می گیرد باید همیشه تمیز باشد.

 

در این نمونه به صورت شرکتی بر روی پرینترها تانک جوهر فراهم شده است و با توجه به دستورالعملی که بر روی پرینتر قرار دارد این تانک ها شارژ شده و مورد استفاده قرار میگیرد.

 

۶- سری های دیگر پرینترهای epson مشلبه (p50 – t50 – r290 – ۱۴۱۰) و غیره که برای استفاده از آنها باید از کارتریج استفاده شود که مراتب هزینه چاپ را بالا می برد زیرا خرید و تهیه کارتریج ها بسیار گران می باشد لذا برای اینکه هزینه چاپ در این دستگاهها مقرون بصرفه باشد معمولا این دستگاه ها  را به صورت دستی تانک دار نموده که تا ۹۵ درصد در هزینه چاپ دستگاه صرفه جویی می شود در این مرکز (ایران تعمیر)  تانک دار کردن تمامی مدل های چاپگر epson انجام می شود و نحوه چگونه استفاده کردن و سرویس و نگهداری از این پرینتر نیز آموزش داده خواهد شد.

تعمیر پرینترهای اپسون p50

۷- مخزن ضایعات این دستگاه ها epson p50 با ظرفیتی معمولا بین ۱۶ هزار تا ۲۰ هزار برگ می باشد و بعد از هربار که تعداد پرینت های این پرینتر به این مقدار برسد باید تعمیض شود و اگر مخزن ضایعات روی پرینتر نصب شود دیگر نیازی به تعویض مخزن ضایعات دستگاه نمی باشد.

 

۸- دستگاه epson p50 در جایی استفاده شود که از نظر دمایی متعادل باشد و دور از دسترس اطفال قرار گیردو در معرض آفتاب و آب نیز قرار نگیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا
تماس با ما